fbpx

Czy chcesz poprawić swój angielski i przejść na wyższy poziom zaawansowania?

Uczę się już angielskiego od lat, a nadal nie potrafię mówić.
Jak czytam po angielsku to wszystko rozumiem, ale jak słucham czegoś p angielsku, prawie nic z tego nie wiem.
Chcę zmienić pracę, ale wymagają ode mnie poziomu B1, jak mam podnieść swój poziom?
Coś tam umiem z angielskiego, ale moja wiedza jest bardzo chaotyczna i nie jestem zadowolony z mojego poziomu.

Czy któraś z powyższych wypowiedzi  pasuje do Ciebie? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu :).  Nazywam się Małgorzata Piecha, prowadzę Centrum Języka Angielskiego CEL i od prawie 20 lat uczę angielskiego. Specjalnie dla uczniów, którzy przychodzą do mnie z powyższymi problemami stworzyłam kurs „Wyższy poziom”.

Na czym polega kurs?

Żeby przejść na wyższy poziom języka, najpierw trzeba wiedzieć, na jakim poziomie jesteśmy. Dlatego kurs zaczynamy od sprawdzenia poziomu ucznia. Następnie dobieramy odpowiednie materiały, z których przygotowujesz się na lekcję. Następnie raz w tygodniu spotykasz się z lektorem na lekcji mówienia, gdzie rozmawiacie po angielsku na podstawie przerobionego przez Ciebie materiału. 

Dlaczego tak ważny jest dobór odpowiednich materiałów?

Jeśli chcesz przejść na wyższy poziom zaawansowania języka, bardzo ważne jest, żeby:

  1. Uczyć się z materiałów, które nie będą ani za trudne, ani za łatwe. Ucząc się z zbyt łatwych materiałów, utrwalamy sobie język, ale nie robimy postępów. Natomiast zbyt trudne materiały mogą nas szybko zniechęcić do nauki.
  2. Ćwiczyć wszystkie umiejętności językowe – rozumienie ze słuchu (listening), rozumienie tekstów czytanych (reading), pisanie (writing) oraz przede wszystkim mówienie (speaking). Jeśli masz problem z jedną z tych umiejętności, oznacza to, że była ona dotychczas za mało ćwiczona podczas lekcji.  
  3. Większość czasu na lekcji poświęcić na ćwiczenie mówienia, ponieważ jest to umiejętność produktywna (my „produkujemy zdania”)  i potrzebujemy dużo więcej ćwiczeń na jej opanowanie niż na opanowanie umiejętności pasywnych, czyli  rozumienia ze słuchu lub rozmienia tekstów. 
  4. Uczyć się gramatyki i słownictwa w kontekście, czyli poprzez dialogi, historyjki i inne teksty. Ucząc się słówek i gramatyki w tekstach (a nie tylko  poprzez suche listy i regułki) lepiej rozumiemy ich użycie, widzimy jak funkcjonują w pełnych zdaniach oraz łatwiej je zapamiętujemy.
  5. Robić dużo powtórek. Im więcej razy coś powtarzamy, tym lepiej to utrwalamy :).
  6. Uczyć się systematycznie. Nasz mózg potrzebuje czasu aby utrwalić i poukładać sobie wszystko, co nowe, więc lepiej porcjować mu wiedzę poświęcając na przykład 30 minut dziennie.
Ale jak to wszystko zrobić?


O to się nie martw bo po to tu jesteśmy, żeby Ci pomóc :). Po sprawdzeniu twojego poziomu i doboru odpowiednich materiałów, dostaniesz plan działania, czyli rozpiskę, co musisz przygotować na każdą lekcję mówienia z lektorem. Jeśli chodzi o przygotowanie się do lekcji tutaj też nie będziesz sam/a ponieważ będziesz pracować z filmami video, na których dokładnie krok po kroku mówię, jak masz przerabiać dane ćwiczenia, tłumaczę słówka i gramatykę po polsku oraz podaję i omawiam rozwiązania zadań. Dzięki temu, nie spędzasz czasu na lekcji na robienie tzw. słuchanek, czytanek, ćwiczeń z gramatyki itp. bo robisz to samodzielnie z lekcjami video, a za to na lekcji z lektorem już tylko mówisz i wyjaśniasz ewentualne wątpliwości. Dzięki takiej budowie kursu ćwiczysz wszystkie umiejętności językowe oraz opanowujesz nowe słownictwo i gramatykę potrzebne do przejścia na kolejny poziom zaawansowania językowego w możliwie jak najkrótszym czasie i jak najtańszym kosztem. 

Super, ale jeśli już mowa o kosztach, ile to wszystko kosztuje?

W kursie „Wyższy poziom” trzeba zakupić dobrane przez nas materiały do nauki (podręcznik i ćwiczenia, obecnie jednorazowy koszt to około 200,00 zł). Poza tym, miesięcznie wykupujesz sobie dostęp do platformy, na której znajdują się lekcje video do pracy z materiałami (obecnie to koszt 47,00 zł/miesięcznie). Pozostaje jeszcze płatność za lekcje mówienia (obecnie to 90,00 zł za 60 minut).

Wszystko mi się podoba, chcę uczyć się z kursem „Wyższy poziom”, co mam teraz zrobić?

1. W pierwszym kroku rozwiąż test na poziom i prześlij nam swój wynik (na info@cel-angielski.com): https://cel-angielski.com/darmowa-nauka/sprawdz-swoj-poziom/ 

2. Następnie wykup sobie dostęp do platformy z lekcjami video: https://celangielski.elms.pl/s/kursy-wyzszy-poziom7346.html 

Po wykupieniu dostępu, dostaniesz od nas plan nauki oraz kontakt do lektora, z którym omówisz sobie szczegóły współpracy (gdzie, kiedy itp.). Lektor będzie wpisywał przerobione przez Was lekcje do naszego dziennika online, który po skończonym miesiącu będzie wysyłać Ci informację, ile lekcji się odbyło w danym miesiącu i ile jest do zapłaty. W całym kursie zaplanowane jest 40 lekcji mówienia, ale możecie zawsze przerobić więcej lekcji, jeśli macie taką potrzebę. 

Mam nadzieję, że już wszystko jasne, co zrobić, aby przejść na wyższy poziom zaawansowania angielskiego :). 

W razie pytań napisz do mnie na info@cel-angielski.com

Jeśli poznać więcej szczegółów o mnie i kursie „Wyższy poziom” zapraszam do zobaczenia szkolenia z września 2023, gdzie wspominam o tym kursie i skutecznej metodzie nauki: https://youtu.be/KLAIcVE_3B8

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej nauki :),

Gosia Piecha